• فرهاد عظیمی

عضو
    30 مرداد 1400 در 8:02 بعد از ظهر

جناب آقای قلاتی سلام

این بیمه نامه برای بیمه گران ایرانی نا آشناست به همین دلیل بیشتر شرکت ها صادر نمی کنند. ولی در آینده نزدیک بی تردید همه وارد این رشته خواهند شد. چون نیاز جامعه هست و بازار بلقوه خیلی بزرگی دارد.

در خصوص این که کدام شرکت ها این بیمه نامه را صادر می کنند باید گفت من زمانی در بیمه ملت معاون فنی بودم به همکاری مدیریت بیمه های مسئولیت و معاونت طرح و توسعه این بیمه نامه را با الگو گرفتن از نمونه های خارجی صفر تا صد کار طراحی رو انجام دادیم و در نهایت با تعیین حدود تعهدات بیمه گر کار طراحی به پایان رسید و آخرین نامه را بنده شخصا به معاون طرح و توسعه زدم که برای کسب مجوز به بیمه مرکزی ارسال نمایند. اما قبل از ارسال توسط ایشان، مدیر عامل بیمه ملت تغییر کرد و بعد از دو سه ماه هم که من از بیمه ملت جدا شدم، تا آن زمان برای بیمه مرکزی ارسال نشد. بعد ها شنیدم که بیمه ملت در صحبت های رسانه ای خود به این بیمه نامه اشاره می کرد. احتمالا الان باید مجوز این رشته را گرفته باشند.

در خصوص بیمه نوین هم باید بگم فعلا این رشته در بیمه نوین صادر نمی شود.

بقیه شرکت ها را اطلاع درستی ندارم دوستان باید بیان نظر بدن. اما آنچه میخواهم در این اینجا عرض کنم این است که در صنعت بیمه از آنجا که برای کسی که رشته ای را راه اندازی می کند هیچ مزایای قابل توجهی در نظر گرفته نمی شود چندان نمی توان دل به همت بیمه گران بست بلکه باید با مطالبه آغاز می شود. به قول معروف تا گریه نکنی شیر نخواهی خورد.

یک فرمول برای سرعت بخشیدن به راه افتادن این رشته این است که شبکه فروش اول مطالعه کنند و بعد مطالبه. وقتی میزان مطالبه زیاد بشود بیمه گر ناچاره دست به کار خواهند شد. برای مطالعه می توانید در شاب هم دوره اموزشی رایگان ببینید و هم در گفتمان های مربوط به بیمه سایبری شرکت نمایند. مثل همین گفتمان. برای مطالبه هم که فقط نیم جو همت می خواهد.