• امیر علی راد

عضو
    3 آذر 1401 در 8:05 قبل از ظهر

با عرض سلام خدمت شما و همه عزیزانی که این مطلب رو میخونند

اولا باید عرض کنم خانم کیانپور جسارتا کاملا اشتباه توضیح دادید حالا میگید چرا الان براتون کامل توضیح میدم

یه دوستی به نام خانم یا اقای فیروزی یه مثالی زدند من روی همین مثال که شما توضیح دادید و گفتید یه توضیحات مختصری عرض میکنم

ما ارز دوج رو به قیمت ۳۵۰۰ خریداری کردیم ۱۰۰۰ عدد از اون میشه ۳۵۰۰۰۰۰ بعد قیمت میشه ۴۰۰۰ تومان ما به گفته شما ۱۲۵ عدد از اون رو به قیمت ۴۰۰۰ میفروشیم که میشه ۵۰۰ هزار تومانی که در اصل سود کردیم الان ۸۷۵ عدد دوج داریم ما قرار بوده که سیو سود کنیم و این ۵۰۰ هزار تومان رو کیف خودمون به صورت سود داشته باشیم ولی الان چه اتفاقی میفته ما میایم حد ضرر خودمون رو همون نقطه ورود قرار میدیم که اگر روند برگشت و عدد دوج دوباره شد همون ۳۵۰۰ تومان ما ضرری نکرده باشیم از اون طرف هم ۵۰۰ هزار تومن رو سیو سود کرده باشیم خب حالا ما ۸۷۵ عدد دوج‌داریم و قیمت برگشت خورد همون ۳۵۰۰ تومن

۸۷۵*۳۵۰۰= ۳۰۶۲۵۰۰

اون طرف هم ما ۵۰۰ هزار تومان سود کرده بودیم که اون ۵۰۰ هزار رو با این عدد جمع کنیم میشه ۳۵۶۲۵۰۰ در اصل ما فقط ۶۲۵۰۰ تومن سود کردیم که اینم صد در صد با این صرافی هایی که وجود داره این ۶۲۵۰۰ رو به عنوان کارمزد از حسابمون بر میدار که عملا ما هیچ سودی نکردیم و در اصل هیچ سیو سودی اتفاق نیفتاده پس اون دوستی که گفت من هیچ سودی نکردم کاملا داشت درست میگفت این قضیه چه در اسپات چه در فیوچر به همین صورت هست و هیچ فرقی نداره

حالا روش صحبح چی هستش

شما یه سری تارگت هایی رو برای خودتون مشخص میکنید زمانی که وارد معامله میشید به طور مثال تارگت اول تارگت دوم تارگت سوم و غیره و یه حد ضرری هم مشخص کردید

زمانی که معامله شما وارد سود میشه شما بعد از رد شدن از تارگت اول و نزدیک شدن به تارگت دوم میتونید نقطه حد ضرر خودتون رو تغییر بدید و نقطه ورودی خودتون رو بزارید حد ضرر که در اینجا به اصطلاح میگن فری ریسک یعنی هر اتفاقی هم بیفته شما هیچ ضرری نکردید و اما شما میخواید سیو سود کنید میاید بعد از رد شدن معامله از تارگت دوم حد ضرر خودتون رو میزارید تارگت اول و اگر معامله برگشت بخوره شما عملا در نقطه تارگت اول معاملتپن بسته خواهد شد و به اندازه سودی که در تارگت اول میکردید سود رو میگیرید و معامله بسته میشه این روش صحیح فری ریسک و سیو سود هستش امیداوارم مطلب برای عزیزان مفید بوده باشه