• محدودیت شماره ۴۱ گواهینامه رانندگی

  • امیرحسین خداپناهی

    عضو
    30 آبان 1399 در 3:15 بعد از ظهر

    شخصی هنگام تردد در اتوبان با یک خودرو سواری شخصی دارای یک نفر مسافر بنا به دلیلی توانایی کنترل خودرو را از دست داده و در نهایت خودرو واژگون میگردد.(خودرو دارای بیمه نامه شخص ثالث و بدنه معتبر در زمان وقوع حادثه بوده است)

    راننده خودرو طبق نظر افسر رسیدگی کننده ۱۰۰٪ مقصر شناخته شده و کروکی ترسیم می گردد.

    در این حادثه سرنشین خودرو دچار جراحات جزئی لاکن راننده دچار صدمات بسیار زیاد بدنی می گردد.

    پس از مراجعه به شرکت بیمه گر و ارائه مدارک مشخص می گردد گواهینامه راننده مسبب حادثه دارای محدودیت شماره ۴۱ ( رانندگی در محدوده شهری) بوده است.

    با توجه به محل وقوع حادثه و محدودیت گواهینامه راننده مقصر :

    نظر شما در نحوه رسیدگی به این پرونده چیست؟

    آیا خسارت راننده در تعهد شرکت بیمه بوده و قابل پرداخت می باشد؟

    آیا خسارت قابل پرداخت به زیاندیده از مصادیق ماده ۱۵ قانون شخص ثالث مصوب سال ۱۳۹۵ می باشد؟

    آیا امکان استفاده و دریافت خسارت از محل بیمه نامه بدنه خودرو وجود دارد؟

  • مدیریت شاب

    مدیریت
    1 آذر 1399 در 9:47 قبل از ظهر

    نمایش مجدد.

  • پوریا مبینی

    عضو
    2 آذر 1399 در 11:06 قبل از ظهر

    با سلام، آقای خدا پناهی به نکته خیلی خوبی اشاره فرمودید، خوشحال می شم پاسخ صاحب نظران این حوزه را بدونم.

  • امیرحسین خداپناهی

    عضو
    4 آذر 1399 در 9:14 بعد از ظهر

    با سلام و احترام

    خواهش میکنم

    البته جا داره تشکر اصلی رو از جناب آقای عظیمی و مدیریت محترم شاب داشته باشیم بابت طراحی و پشتیبانی این سایت که به نظرم بسیار بسیار میتونه در جهت انتقال دانش افراد به یکدیگر و انجام بحث های بسیار مفید کارامد باشه.

  • مصطفی ملکی

    عضو
    12 آذر 1399 در 4:01 بعد از ظهر

    باسلام

    در گفتگویی دیگر به بحث محدودیتهای رانندگی و قوانین مربوطه و نظر مراجع قضایی و انتظامی پرداخته شد. موارد مندرج در پشت گواهینامه به معنی فقدان گواهینامه نبوده و صرفا تخلف محسوب میشود بنابراین خسارت وارده به زیاندیده (بدون امکان بازیافت )و مقصر و هم چنین خسارت بدنه قابل پرداخت میباشد.

برای پاسخ وارد شوید.

نوشته اصلی
0 از 0 نوشته جون ۲۰۱۸
حالا