خانه تالارهای گفتمان تالارهای گفتمان بیمه ای رشته هاي بيمه اي انجمن بیمه شخص ثالث جبران شرکت بیمه نسبت به وجه پرداختی به زیان دیده توسط راننده مقصر

  • جبران شرکت بیمه نسبت به وجه پرداختی به زیان دیده توسط راننده مقصر

  • احمدرضا مرادی

    عضو
    6 شهریور 1400 در 6:37 بعد از ظهر

    آیا اگر بر اساس تامین دلیل ارائه شده توسط زیان دیده، راننده مقصر با وی به مصالحه برسد، شرکت بیمه موظف به پرداخت است و روال جبران به چه شکلی است؟

  • فرهاد عظیمی

    عضو
    8 شهریور 1400 در 1:16 بعد از ظهر

    سلام دوست عزیز

    به نظر میاد شما این مطلب رو می خواستین در ادامه مباحث بقیه دوستان مطرح کنید ولی اشتباها یک گفتمان جدید ایجاد کردین. اگر برداشتم درست هست روش درست اینه که گفتمان مد نظرتون رو باز کنید و کلید «پاسخ» رو بزنید و مطلبتون رو بنویسید و ارسال رو بزنید.

    • این پاسخ 4 ماه، 3 هفته پیش توسط  مدیریت شاب ویرایش شد.
    • احمدرضا مرادی

      عضو
      8 شهریور 1400 در 5:34 بعد از ظهر

      سلام

      نه، بحث من قابل پرداخت بودن مصالحه ست توسط شرکت بیمه

  • بهزاد توژان

    عضو
    8 شهریور 1400 در 3:11 بعد از ظهر

    سلام و عرض ادب

    دوست عزیزم همانطور که فرمودید اگر مقصر و زیاندیده مطابق با گزارش تامین دلیل با یکدیگر توافقی داشته باشند، شخص مقصر باید شخصا” به تعهد خود عمل نماید. در صورتیکه مقصر تمایل به استفاده از مزایای بیمه نامه شخص ثالث خود را داشته باشد باید قبل از هرگونه توافقی به بیمه گر خود مراجعه و حادثه رخ داده را اعلام نماید.

    در صورتیکه زیاندیده گزارش تامین دلیل تهیه کرده و آن را به شرکت بیمه ارائه نماید، شرکت بیمه می تواند آن را قبول نموده و مطابق با آن خسارت را پرداخت نماید، همچنین می تواند آن را رد نموده و مطابق مفاد ماده 39 قانون بیمه شخص ثالث عمل نماید.

    در صورت صلاحدید اگر مسئله خود را به طور کامل شرح دهید می توانم در حد توان کمک کنم.

    • احمدرضا مرادی

      عضو
      8 شهریور 1400 در 5:36 بعد از ظهر

      سلام جناب توژان
      تامین دلیل و گزارش کارشناس حدود ۱۰۰ تومان خسارت رو تعیین کرده، دو طرف رو ۷۰ تومان در دادگاه مصالحه کردند مبلغ بیمه مالی ثالث هم ۵۰ تومانه.
      حالا با توجه به این موارد پرداخت کننده نمی تونن از شرکت بیمه خودش چیزی بگیره؟
      مگه شرکت بیمه تا اون سقف نباید پرداخت کنه؟

      • بهزاد توژان

        عضو
        21 شهریور 1400 در 8:08 قبل از ظهر

        سلام و عرض ادب

        با توجه به آنکه فرمودید کارشناس رسمی در گزارش تامین دلیل میزان خسارت را 100 تومان تعیین کرده و طرفین در مرجع قضایی با مبلغ 70 تومان با یکدیگر به توافق رسیده‌اند، چنانچه کپی برابر با اصل از تمام اوراق پرونده قضایی به شرکت بیمه ارائه گردد، پرداخت خسارت تا سقف تعهد بیمه(50 تومان) در تعهد بیمه گر می باشد.

        در صورت عدم پرداخت بیمه‌گر، با اقامه دعوی علیه بیمه‌گر، به راحتی می توان خسارت را دریافت نمود.

مشاهده 1 از 3 پاسخ

Start of Discussion
0 از 0 نوشته جون ۲۰۱۸
حالا