• فرهاد عظیمی

عضو
    27 دی 1399 در 4:28 بعد از ظهر

آقای بابائی سلام

با این توضیح شما پس موضوع مشمول آیین نامه 80 نیست. لطفا متن مربوط به مرور زمان این بیمه نامه رو عیناً از روی شرایط عمومی اعلام کنین تا راجع بهش بحث کنیم. احتمالا در اون ماده در خصوص دعوی و مبدا مرور زمان هم صحبت شده باشه.

ضمناً شرایط عمومی نداشتن یا در اختیار بیمه گزار نگذاشتن از جانب هیچ محکمه ای قابل قبول نیست و به ضرر بیمه گر منتهی خواهد شد.

آقای یزدانی سلام

در خصوص قابل مطالبه بودن بر اساس ماده 50 شکی نیست. (البته من به این ماده و ماده 66 معترضم و مقاله ای با عنوان تامین اجتماعی یا گاوه فربه بی خاصیت نوشته و منتشر کرده ام که اگر تمایل دارید در بخش مقالات بارگذاری شده و می تونید مطالعه کنید. http://sib.social/%d8%aa%d8%a7%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%a7%d8%ac%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b9%db%8c-%db%8c%d8%a7-%da%af%d8%a7%d9%88-%d9%81%d8%b1%d8%a8%d9%87-%d8%a8%db%8c-%d8%ae%d8%a7%d8%b5%db%8c%d8%aa/?no_frame=1)

عرض من اینه که اگر تامین اجتماعی که طبق ماده 50 محق به مطالبه این موارد بوده، به موقع می جنبید و از کارفرما مطالبه می کرد، کارفرما می اومد سراغ بیمه گرش و می گفت من این کلوز را دارم و تو باید خسارت بدهی . پس می تونست از بیمه نامه مسئولیتش خسارت مطالبات ماده 66 رو جبران کنه. ولی حالا اگر بره سراغ بیمه گرش می گه نمی دم چون مشمول مرور زمان شده. این یعنی اینکه تامین اجتماعی با تاخیرش، کارفرما رو از حق مسلم خودش محروم کرده.

آقای آرام فر سلام

از نظر من از منظر حقوقی حق با کارفرما هست و به استناد قاعده لاضرر می تونه حقشو بگیره. اینکه بتونه یا نه به مهارت وکیل و سلامت دادگاه بستگی داره.

تامین اجتماعی یا گاو فربه بی خاصیت