• سید پیام رئوفی

    عضو
    20 دی 1399 در 8:17 بعد از ظهر

    باسلام

    ضمن تایید نظرات همکاران.بیمه چه بخواهد و چه نخواهد خسارت را به شخص ثالث باید پرداخت کنه ولی ایراد اینجاست که جریمه تخلفات در ایران بازدارنده نیست. برای مثال رانندگی در حالت مستی، در برخی کشور ها شخص به دادگاه معرفی میشه و در صورت محکومیت تا چند سال از رانندگی و فعالیت در برخی مشاغل(به صورت موقت و یا دائم)محکوم میشه و باعث افزایش نرخ حق بیمه میشود.

    با توجه اجباری بودن صدور بیمه شخص ثالث و مشخص نبودن ریسک اشخاص استفاده کننده از وسیله نقلیه آیا نباید حق را به شرکت های بیمه داد تا بخشی از این نوع خسارت بازیافت گردد؟

    از سوی دیگر شخص دارای مهارت رانندگی است ولی به دلیل تخلفات تعریف شده (ماده 10و7 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی) حق رانندگی از وی سلب شده است.بنظر بنده متن قوانین باید به این شکل باشد که محرومیت از رانندگی با رای دادگاه باشد. ( ماده 23 و 31 قانون مجازات اسلامی)

    شایان ذکر است در قانون مجازات اسلامی در ماده 504 و 145 واژه مهارت اعلام شده است.

    باتشکر