خانه تالارهای گفتمان تالارهای گفتمان بیمه ای رشته هاي بيمه اي انجمن بیمه شخص ثالث افزایش حق بیمه کاربری آژانس و تاکسی و مسافرکش

  • افزایش حق بیمه کاربری آژانس و تاکسی و مسافرکش

    Posted by جواد عبداله پور on 21 دی 1400 در 11:48 قبل از ظهر

    کارشناس یکی از شرکتها در خصوص بند 1 مصادیق افزایش حق بیمه پایه به میزان 10% (سواری با کاربری آژانس و تاکسی و مسافرکش) مربوط به آیین نامه موضوع ماده 18 قانون شخص ثالث عنوان نموده که این مورد اعمال نمی‌شود من از نمایندگان دو شرکت مختلف استعلام کردم و آنها گفتند که اعمال میشود ناچار در اینترنت جستجو کردم در خبرگزاری ایسنا با تیتر جزییات حذف 10 درصد اضافه بیمه شخص ثالث تاکسی‌ها مربوط به 30 مرداد 1398 برخورد کردم. بدلیل این که بنده مدتی از صنعت بیمه دور هستم خواهشمندم استادان محترم بفرمایند چنین بخشنامه‌ای از سوی بیمه مرکزی هست یا خیر و اگر وجود دارد فقط برای تاکسیهاست یا شامل آژانس و مسافرکش شخصی درون شهری مثل اسنپ و … میشود یا خیر؟

    • این گفتمان 5 ماه، 3 هفته پیش توسط  مدیریت شاب ویرایش شده است.
    جواد عبداله پور پاسخ داد 5 ماه، 3 هفته پیش 4 عضو · 4 پاسخ ها
  • 4 پاسخ ها
  • فرهاد عظیمی

    عضو
    24 دی 1400 در 12:36 بعد از ظهر

    من یادم هست که در یکی از جلسات مربوط به کمیسیون شورای عالی بیمه درخواست اتحادیه تاکسیرانی مبنی بر حذف این اضافه نرخ را مطرح کردند ولی با توجه به بررسی آمار خسارت چندین ساله نتیجه کمیسیون این بود که امکان حذف این اضافه نرخ نیست. ولی بعدش دیگه یادم نیست که در عمل چه اتفاقی افتاد.

  • محمدتقی آرام فر

    عضو
    24 دی 1400 در 1:30 بعد از ظهر

    با سلام

    دقیقا عبارت « تاکسی و » با توجه به مصوبه هیئت وزیران ، از مصادیق بند ۱ ماده ۴ آیین نامه اجرایی ماده ۱۸ کسر‌ گردیده و این موضوع در قسمت مقرارات و مصوبات هیئت وزیران سایت بیمه مرکزی قابل روئیت است . ولی این میزان فقط برای تاکسی های درون شهری با پلاک «ت» هست و سایر موارد (آژانس ، آژانس اینترنتی ، مسافر کش و …) مشمول این بند نیستند .

    البته در خصوص خسارت پرداختی از سوی خودرو های مذکور که تغییر کاربری دارند ، تفاسیر‌محتلفی هم وجود دارد .

  • بهزاد توژان

    عضو
    25 دی 1400 در 2:46 بعد از ظهر

    سلام

    با توجه به بند 2 از ماده 4 آیین نامه اجرایی ماده 18 قانون بیمه شخص ثالث مصوب 1395، وسایل نقلیه سواری تاکسی و مسافرکش شخصی برون شهری مشمول 20% اضافه نرخ هستند.

    البته بعضی از شرکت‌های بیمه فقط تاکسی برون شهری را مشمول اضافه نرخ می‌دانند.

    • جواد عبداله پور

      عضو
      25 دی 1400 در 5:01 بعد از ظهر

      سلام جناب توژان عزیز.

      متاسفانه بنده افتخار همکاری با شما را در بیمه نوین نیافتم ولی با ابوی حضرتعالی ارتباط نزدیک و دوستی دارم. الانم خیلی مفتخرم که شما به سوال بنده جواب دادین ممنونم.

      بنده در خصوص بند 1 سوال داشتم. اون روز با یکی از دوستان نماینده کنترل کردیم اضافه نرخ برای تاکسی درون شهری اعمال نشد.

Start of Discussion
0 از 0 پاسخ ها جون ۲۰۱۸
حالا